SYSTEMY GOSPODARKI ODPADAMI
Strona główna Wyślij e-mail Mapa serwisu English Version
PrasaDiamenty za śmieci
zobacz artykuł w formacie PDF

 
Diamenty za śmieci

Wrocławska spółka Chemeko-System zdobywa kolejne nagrody.
Na biurku jej prezesa stoją już dwie Gazele Biznesu.
W tym roku dołączyły do nich statuetka dla Firmy Przyjaznej Środowisku oraz Diament przyznany przez miesięcznik Forbes.


Chemeko-System dźwiga na swoich barkach odpowiedzialność za tysiące ton śmieci produkowanych przez wrocławian.
Z jednej strony ma wiedzę, doświadczenie i sprzęt pozwalające  odciążyć środowisko naturalne od uciążliwych odpadów. Z drugiej podbija popularne rankingi, dając o sobie coraz mocniej znać w biznesie.

Siła systemu Chemeko
Chemeko-System powstało w 1999 roku. Jej właściciel i jednocześnie Prezes Zarządu Roman Jagiełło od razu wysoko ustawił poprzeczkę, skupiając się na wielkiej inwestycji. Działalność rozpoczął od budowy składowiska odpadów w Rudnej Wielkiej w gminie Wąsosz. Inwestycja powstawała w momencie, gdy Polska wkraczała do Unii Europejskiej. Dzięki temu już na etapie tworzenia została dostosowana do obowiązujących dziś restrykcyjnych norm związanych z ochroną środowiska.  Ten pierwszy krok okazał się kluczowy. Śmieci zbierane przez firmę Chemeko-System zaczęły trafiać bezpośrednio do własnych instalacji spółki, bez żadnych pośredników. Przedsiębiorstwo zyskało sobie niezależność i zajęło się budowaniem nowych elementów silnego systemu.

Dziś spółka  działa kompleksowo. Jako jedyna na Dolnym Śląsku prowadzi Zakład Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowych. Do zakładu w Rudnej Wielkiej trafiają śmieci z zakładów przemysłowych, od klientów instytucjonalnych, jak i te ze zwykłych gospodarstw domowych. Ci, którzy je wytwarzają, mogą być spokojni o środowisko naturalne.
Chemeko-System ma wiedzę i sprzęt, pozwalające w najlepszy sposób kompleksowo zagospodarować odpady.

Wrocławianie wrocławianom
Chemeko-System to w stu procentach spółka polska, a dokładniej wrocławska, która zdaje sobie sprawę z wartości kapitału ludzkiego, dlatego jej pracownicy mają okazję do zdobywania nowych doświadczeń wynikających z dynamicznego rozwoju spółki.

Chemeko-System świadczy usługi odbioru i zagospodarowania odpadów zarówno dla zakładów przemysłowych czy samorządów, jak i spółdzielni mieszkaniowych, klientów indywidualnych oraz firm, wszystkim swoim klientom oferując usługi na najwyższym poziomie. Co ciekawe, firma ma swój udział w historycznych inwestycjach realizowanych we Wrocławiu. Od początku kompleksowo obsługuje budowę wrocławskiego stadionu na Euro 2012 w zakresie odbioru powstałych odpadów. Podobnie jak z terenu budowy Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Firma sięga stale po najnowsze technologie i rozwiązania. Jej klienci mogą zaś liczyć na to, że swoje doświadczenia dopasuje do ich indywidualnego profilu. Dlatego grupa klientów rośnie.

Nagrody za ekologię i biznes
Chemeko-System to firma na miarę XXI wieku. Nie kończy bowiem na składowaniu śmieci, ale pokazuje, jak odpady zamienić w czystą energię. W nowoczesnej instalacji z odpadów produkowane jest paliwo, które zasila wielkie zakłady produkcyjne. Przerabiane śmieci trafiają do cementowni, a tam w piecach spalane są razem z węglem. Ten nowatorski projekt otrzymał aprobatę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu  Rozwoju  Regionalnego w wysokości blisko 4 mln złotych. Także w tym roku  Chemeko-System zostało wyłonione spośród  tysięcy polskich przedsiębiorstw przez miesięcznik Forbes, który przyznał jej jeden ze swoich Diamentów.  Wcześniej zaś wyróżnienie - i to dwukrotnie – przyznał Puls Biznesu, mianując Chemeko-System dolnośląską Gazelą Biznesu.

Chemeko dla regionu
Firma Chemeko-System aktywnie uczestnicz także w życiu społecznym. Od 2008 roku jest sponsorem  Biegu „Solidarności”. W swoich działaniach wspiera również kluby oraz imprezy sportowe, buduje świetlice i place zabaw dla lokalnej społeczności, a w porozumieniu z radami wrocławskich osiedli przeprowadza akcję pn. „Czyste osiedle”.


 | O firmie |  Oferta |  Technologia |  Zezwolenia |  Aktualności |  Prasa |  Galeria |  Kontakt |  Download | 

Chemeko-System Sp. z o.o., ul. Jerzmanowska 4-6 54-519 Wrocław
tel. 71 338 40 87, 0 691 504 171, biuro@chemekosystem.pl

ISO 9001:2008 ISO 14001:2004